Często zadawane pytania - FAQ

1. Czym są zdjęcia packshot

Packshot to termin używany w branży reklamowej do określenia zdjęcia produktu na białym, lub jednolitym tle. Packshot ma za zadanie jak najwierniej oddać rzeczywisty wygląd produktu, pokazać jego cechy charakterystyczne oraz użyteczność . Fotografia produktowa tego typu skupia się na kształcie produktu, detalach, fakturze materiału tak aby zdjęcie było w stu procentach użyteczne dla celów komercyjnych. Obecnie w mediach mamy do czynienia z packshotami statycznymi, zdjęciami obrotowymi 360 stopni oraz zdjęciami odzieży na niewidocznym manekinie typu duch.

2. Czym jest animacja 360°

Fotografia produktowa 360 stopni (często opisywana po prostu jako fotografia produktowa 360°, zdjęcie obrotowe 360°, packshot 360° lub fotografia obrotowa) jest sposobem prezentacji produktu, który pozwala ująć i przedstawić produkt pod wieloma kątami. Najczęściej wykorzystywana jest w sklepach internetowych, na stronach produktów i w mediach społecznościowych. Słowem wszędzie tam, gdzie potrzebna jest dokładniejsza informacja o produkcie i zaangażowanie klienta. Składa się na nią najczęściej seria pojedynczych fotografii wykonanych pod równo rozmieszczonymi kątami dookoła obiektu (np. 10°) i złożonych w jeden widok, który symuluje obrót produktu.

3. Jaki jest czas oczekiwania na wykonanie usługi

Czas wykonania przez nas usługi może wachać się w przedziale od 1 do 3 dni roboczych. Wpływ na czas głównie zależy od czasu jaki musimy poświęcić na obróbkę pojedynczego zdjęcia. Jeżeli produkty są porysane, zakurzone lub uszkodzone, to łączny czas sesji i obróbki może się wydłużyć i wpłynąć na finalny czas wykonania usługi.

4. Od czego zależy wycena pojedynczego zdjęcia

Wyceniamy zdjęcie na podstawie kilku zmiennych:
- Poziom wyczyszczenia produktu (lepiej dostarczyć nowy produkt nie używany, niż używany i zakurzony)
- Ilość rys, uszkodzeń (każde uszkodzenie to dodatkowy czas przy obróbce zdjęcia)
- Produkt wymagający złożenia (np. zabawki dla dzieci)
- Produkty takie jak bluzki, spodnie wymagające prasowania przed sesją mogą wpłynąć na cenę
- I na koniec, wszystko zależy od Państwa gustu. Zrobimy dla Państwa każde zdjęcie i obrobimy je najlepiej jak umiemy, ale czasu poświęconego w Photoshopie nie jesteśmy w stanie pominąć. Dzisiejsze czasy wymagają zdjęć bardzo dobrych, mocno obrobionych aby przyciągnąć do siebie jak największe grono odbiorców i wybić się na tle konkurencji.

5. Próbna sesja produktu

Przed wykonaniem dla Państwa pełnej sesji produktów, które zostały do nas dostarczone, wykonujemy pełną sesję jednego produktu. Następnie przesyłamy zdjęcia do Państwa w celu ustalenia czy nasza usługa Państwu odpowiada i możemy przystąpić do wykonania sesji reszty produktów.

Sesja próbna jest całkowicie darmowa, zależy nam aby dokładnie ustalić wszystkie zasady wykonywanej przez nas usługi oraz uniknąć ewentualnych pomyłek i poprawić błędy.